Карта сайта

Карта сайта

Группа в

Группа в Facebook Адвокат Кормушин Юрий Александрович Киев

Як не сплачувати податок за спадщину по заповіту ? Податкова вимагає сплати податку при спадщині
Юридическая консультация Киев - Налоговое право

Дата 16.03.2017

Вопрос

Доброго дня. Потрібна Ваша допомога у застосуванні права представлення (наслідування) спадку. В 2016 році я оформила у нотаріуса спадщину (земельний пай в селі іншої області), що лишила мені моя бабуся за заповітом (померла в 2014р.). Заповіт вона склала на мене, так як саме я за нею доглядала (а є ще її онук – мій рідний брат).

Зараз я маю в ДПІ подати декларацію за 2016 р. та сплатити податок 5% + 1,5% податок на АТО. Та є один нюанс. Ще на момент складання бабусею заповіту в мою користь вже не було в живих нікого з першої черги наслідування. Тобто: мій дідусь (бабусин чоловік) помер в 1996р., моя рідна тітка (бабусина донька) померла в 2008р., і моя мама (бабусина донька) померла в 2012р. Підкажіть, будь ласка, як мені уникнути цього несправедливого і непомірного для мене податку, як мені довести податковій, що я маю право представлення і не маю сплачувати податок. Які документи надати і які статті закону я можу застосувати, щоб скористатися своїм правом представлення (наслідування), адже якби моя мама була жива, то вона б отримала спадок, а вже потім успадкувала б я за своєю мамою. Дуже надіюсь на Вашу допомогу.

Ответ

Треба підняти нормативну базу, законодавство, на перший погляд дії податкової правомірні, податок треба обов'язково сплатити, адже не мають права представлення (наслідування) особи, які спадок отримали за заповітом. Звертайтеся на юридичну консультацію, треба дивитися ваші документи, скажу точно.